Informacja medyczna: (54) 416 41 00
Rezerwacja pobytu: (54) 416 41 00

Integracja strukturalna KMI, Terapia powięziowa i masaże powięziowe

Zespół kompleksowych zabiegów terapeutycznych, których zadaniem jest długotrwałe zmniejszanie wielu dolegliwości układu ruchu.

Głównym założeniem metody KMI (Kinesis Myofascial Integration) jest stworzona przez amerykańskiego terapeutę integracji strukturalnej Thomasa Myersa koncepcja taśm anatomicznych (Anatomy Trains).

Według założeń KMI wszystkie mięśnie w ludzkim ciele stanowią jedną, połączoną ze sobą tkankę, w związku z czym zmiana czy napięcie w jednym miejscu może skutkować problemami całkiem gdzie indziej.

Podczas sesji KMI terapeuta aktywnie wpływa na strukturalne ułożenie poszczególnych elementów naszego ciała, dokonując drobnych zmian, które mają za zadanie poprawić jego funkcjonowanie jako całości.

W rezultacie organizm stopniowo „zapomina” o złych nawykach i odzyskuje pierwotną równowagę.

W metodzie KMI kluczowy element zabiegu stanowi szczegółowa diagnostyka oparta o wywiad oraz analizę posturalną i funkcjonalną całego ciała.

Uzyskane informacje umożliwiają Terapeucie określenie pierwotnej przyczyny problemu, położonej często z dala od miejsca odczuwanych dolegliwości, a także zastosowanie precyzyjnych i skutecznych technik.

Zabieg wskazany jest przede wszystkim dla osób z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniami ruchomości w obrębie kręgosłupa i stawów, bólami mięśniowymi, bólami głowy, wadami postawy, a także stanami pourazowym.

Zobacz video

W Klinice Villa Park zabiegi metodą KMI prowadzi Wojciech Cackowski – pierwszy w Polsce certyfikowany terapeuta KMI i nauczyciel koncepcji Anatomy Trains, szkolony przez samego Thomasa Myersa. Zobacz w jaki sposób Wojciech Cackowski opowiada o metodzie.

Opinie o klinice i rehabilitacji

Jolanta

Sympatycznie, miła atmosfera, profesjonalna obsługa. Praca z terapeutami w moim przypadku przełożyła się na zmniejszenie, a nawet zlikwidowanie bólu i znaczną poprawę mojego stanu zdrowia. Od ostatniej wizyty z każdym dniem obserwuję zmiany na lepsze, dzięki zadanym przez Panów terapeutów zestawom ćwiczeń, które oczywiście sumiennie wykonuję. To super uczucie mieć świadomość, że są TU LUDZIE, KTÓRZY ZAWSZE POMOGĄ. Bardzo dziękuję WSZYSTKIM. Niezmiernie wdzięczna pacjentka.

Emilia

Na początku byłam sceptycznie nastawiona co do rehabilitacji, ale po kilku zabiegach stwierdziłam, że naprawdę było warto. Było ciężko, ale teraz zaczynam biegać, grać – a tego brakowało. Obsługa hotelu jak i rehabilitanci na jak najwyższym poziomie. 10/10 punktów.

Bogdan

Bardzo dobrze czuję się w hotelu Villa Park, miła i profesjonalna obsługa pracowników – szczególnie pani Aleksandra M. z Recepcji SPA jest fantastyczna oraz pan Marek z restauracji. Zabiegi mi pomogły, fajna atmosfera, dobre jedzenie.

Katarzyna

Wspaniały pobyt na turnusie detoksykacyjnym. Cudowna strefa spa, intensywny program, profesjonalizm. Profesjonalna opieka w strefie spa oraz doskonali terapeuci manualni. A przede wszystkim wyjątkowa opieka Pani Agnieszki – dietetyka.

Bezpłatne konsultacje telefoniczne

Skontaktuj się z nami, dowiedz się więcej. Telefon: 54 416 43 36, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

Skontaktuj się z nami: 54 416 43 36

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz dokonać rezerwacji? Zadzwoń lub skorzystaj z formularza poniżej:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres Email (wymagany)

Numer telefonu

Wiadomość