Informacja medyczna: (54) 416 41 00
Rezerwacja pobytu: (54) 416 41 00

Program regeneracyjno-wypoczynkowy rekomendowany przez HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty został stworzony z myślą o pacjentach, którzy pragną jak najszybciej wrócić do zdrowia pod okiem specjalistów po przebytym zabiegu.

Polecani Specjaliści z Villa Park MED&SPA na podstawie unikalnej diagnostyki Contemplas oraz konsultacji medycznych, dietetycznych i fizjoterapeutycznych przygotowują indywidualne zalecenia rehabilitacyjne oraz dietetyczne dla każdego naszego pacjenta, mające na celu przyśpieszenie powrotu do pełni zdrowia.

Indywidualne konsultacje

Twoim zdrowiem zajmą się profesjonalny dietetyk i fizjoterapeuta. Otrzymasz możliwość indywidualnej konsultacji.

Pełna diagnostyka

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu będziemy w stanie ocenić ułożenia poszczególnych części ciała w statyce.

Zabiegi i Terapia KMI

Indywidualna terapia manualna z fizjoterapeutą, zajęcia grupowe, wykorzystanie Metody Integracji strukturalnej KMI.

Program pobytu

6 dni konsultacji, warsztatów dietetycznych, zabiegów i zajęć. Do tego pełen relaks w jednym z najlepszych polskich hoteli SPA.

Konsultacja fizjoterapeutyczna (dwukrotnie podczas pobytu) – mgr Piotr Ożóg

Konsultacja dietetyczna i ustawienie diety dopasowanej indywidualnie do pacjenta z przebytym rakiem prostaty (dwukrotnie podczas pobytu) – mgr Agnieszka Augustyniak

Wszystkie interwencje terapeutyczne w celu jak najbardziej obiektywnej oceny stanu funkcjonalnego pacjenta, przed zastosowaną terapią, w jej trakcie oraz po zakończeniu procesu terapeutycznego, uzupełnione są procedurą diagnostyki Contemplas.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu wyposażonego w zestaw kamer, jesteśmy w stanie z dużą dokładnością̨ ocenić́ ułożenia poszczególnych części ciała w statyce, jak również zweryfikować́ jakość́ ich poruszania w trakcie ruchu.

Tego typu działanie jest cennym uzupełnieniem oka terapeuty i pozwala na precyzyjną ocenę̨ efektów procesu terapeutycznego. Stanowi także informację zwrotną dla pacjenta, który ma możliwość́ wspólnie z terapeutą oceny postawy jak również̇ funkcjonowania swojego ciała.

Integracja Strukturalna KMI (3 sesje 60 minut każda), zajęcia grupowe relaksacyjne i medytacyjne (3 sesje 30 minut każda), zajęcia grupowe ruchowe z fizjoterapeutą (4 sesje 30 minut każda), rozluźnianie mięśniowo-powięziowe w wodzie z fizjoterapeutą (1 sesja 60 minut każda).

Zabiegi wykonywane są codziennie.

Wszystkie zabiegi fizjoterapeutyczne prowadzone są w oparciu o założenia indywidualnej terapii manualnej opartej na metodzie Integracji Strukturalnej KMI opracowanej przez Tom’a Myers’a.

Metoda Integracji strukturalnej KMI uwzględnia niezwykle istotne połączenia mięśniowo-powięziowe występujące w ludzkim ciele, przez co przyczyna problemu i dolegliwości każdego pacjenta analizowane są w sposób globalny, biorąc pod uwagę również wpływ ułożenia oraz jakości poruszania się obszarów ciała położonych z dala od miejsca odczuwanych dolegliwości.

Terapia skupiająca się na wyeliminowaniu nie tylko objawów, ale przede wszystkim globalnych przyczyn problemów pacjentów pozwala na długotrwałe utrzymanie uzyskanych efektów terapeutycznych.

W trakcie fizjoterapii poprzez manipulacje tkanek miękkich dokonujemy poprawy ruchu poszczególnych struktur anatomicznych względem siebie, przez co zmieniamy ułożenie kości, narządów wewnętrznych i innych struktur ludzkiego ciała, po to aby przywrócić im naturalny fizjologiczny ruch i znormalizować ich napięcie.

W skład naszego zespołu terapeutycznego wchodzi grupa wykwalifikowanych fizjoterapeutów oraz terapeutów manualnych, którą kieruje Wojciech Cackowski – jedyny w Polsce i jeden z pięciu nauczycieli metody KMI Tom’a Myers’a w Europie.

 

mgr Agnieszka Augustyniak – dietetyk, Ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją dietetyka kliniczna na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy, obecnie doktorantka UMK w Toruniu CM w Bydgoszczy Wydziału Nauk o Zdrowiu. Od początku studiów III stopnia przewodniczy Studenckiemu Kołu Naukowemu Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania. Ukończyła kurs Diet coaching`u i Psychodietetyki. We wrześniu 2015 roku została oficjalnym członkiem fundacji non-profit Instytut „Zdrowie z Natury”, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej poprzez wskazanie zdrowego odżywiania jako podstawowej zasady utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania chorobom dietozależnym. Autorka licznych artykułów popularno-naukowych zamieszczonych w miesięczniku „Tak dla Zdrowia” oraz na portalu tejże fundacji. Ponadto propaguje zdrowy styl życia na profilu Fb: Jabłko czy Gruszka?

Wojciech Cackowski – Board Certified Structural Integratorcm BCSI, PT, specjalista ds. medycznych grupy MPM Hotele SPA Certyfikowany Terapeuta KMI (Kinesis Myofascial Integration) oraz Certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains szkolony przez Toma Myersa. Zrzeszony w International Association of Structural Integrators IASI. Wojciech Cackowski jest fizjoterapeutą i terapeutą manualnym pasjonującym się holistycznym podejściem do zdrowia. W swojej pracy wykorzystuje techniki mięśniowo – powięziowe zarówno do pracy na stole terapeutycznym, na macie oraz w wodzie, łącząc je z osteopatycznymi technikami wisceralnymi wg Barrala, których uczył się w Monachium u Christophera Summera i Petera Schwinda. Od siedmiu lat regularnie ćwiczy jogę i stworzył własne podejście do ruchu, które można by określić mianem jogi strukturalnej, w której każda pozycja ciała ma za zadanie uzyskanie zmian w obrębie określonych struktur anatomicznych, uzupełniając działanie manualne i przywracając większą świadomość ciała i ruchu. Obecnie pracuje w grupie hotelowej MPM Hotele SPA, gdzie zajmuje się integracją strukturalną KMI, ruchem i pracą w wodzie oraz rozwojem i nadzorem nad ofertą medyczną tej grupy hoteli SPA. Regularnie prowadzi, organizuje i tłumaczy szkolenia z zakresu integracji strukturalnej w Polsce i za granicą.

mgr Piotr Ożóg – fizjoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Od początku swojej pracy zawodowej szczególnie interesuje się terapią manualną i kompleksowym podejściem w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu uznanych na świecie koncepcji terapii manualnej – Ruchowej Integracji Mięśniowo-Powięziowej (KMI – Kinesis Myofascial Integration) oraz Ortopedycznej Terapii Manualnej wg. koncepcji Kaltenborna-Evjentha. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w placówkach rehabilitacyjnych oraz oddziałach szpitalnych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także w trakcie krajowych oraz międzynarodowych biegowych imprez sportowych. Od maja 2014 roku współtworzy zespół fizjoterapeutów Instytutu Med&Spa Hotelu Villa Park Med.&Spa w Ciechocinku.

Artur Kujawski – Masażysta –Terapeuta Manualny Ukończył szkołę Terapii Manualnej w Londynie (London School of Sport and Remedial Massage ) oraz szkołę masażu w Brighton ( Brighton and Hove City College UK ) Jest pasjonatem fizjoterapii oraz wszystkiego co jest związane z aktywnością fizyczną . Były zawodnik oraz sędzia Karate Shotokan . Posiada wieloletnie doświadczenie w masażu terapeutycznym , nie tylko w pracy zawodowej lecz także wolontaryjnej w placówkach szpitalnych , klubach sportowych czy wspomagając międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne . Obecnie członek zespołu terapeutów w Hotelu Villa Park.

mgr Michał Pszenniak – absolwent WSZiA na wydziale fizjoterapii i pedagogiki w Zamościu orazz studiów podyplomowych jako instruktor odnowy biologicznej tej samej uczelni. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie fizjoterapii, a od 6 lat stanowi część zespołu fizjoterapeutów Instytutu Med&Spa w Ciechocinku. Specjalizuje się w terapii manualnej opartej na koncepcji Integracji Mięśniowo – Powieziowej (KIM – Kinesis Myofascial Integration) w kierunku której ukończył cykl specjalistycznych szkoleń Ponadto do jego zainteresowań należy funkcjonalna praca z ciałem i techniki relaksacyjne.

Akomodacja w 4* hotelu. Komfortowe, klimatyzowane pokoje.

5 posiłków dziennie – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja, zgodnie ze specjalnie opracowaną dietą. Posiłki oparte na zasadach zdrowej, zbilansowanej diety, wspomagającej proces leczenia.

Posiłki serwowane są w restauracji Preludium na parterze. Śniadanie o godz. 8.00, II śniadanie o godz. 11.00,
obiad o godz. 14.00, podwieczorek o godz. 17.00, kolacja o godz. 20.00.

Nieograniczony czasowo dostęp do strefy Saltaris SPA: Basen solankowy Wewnętrzna tężnia solankowa Jacuzzi Sauna sucha Łaźnia solno-parowa Laconium ze źródłem naturalnej solanki Misa lodowa Natrysk wrażeń́ Prysznic z wiadrem saunowym Podgrzewane leżanki ceramiczne z widokiem na park zdrojowy

Strefa Saltaris SPA dostępna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-21.00 oraz w niedziele w godzinach 8.00-19.00.

Bezpłatny parking monitorowany, niestrzeżony.

Bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie całego obiektu. Podczas programu istnieje możliwość́ wykonania dodatkowych konsultacji, badań oraz zabiegów. Są one dodatkowo płatne według obowiązujących cenników.

Prosimy o zabranie następujących rzeczy: Ubrania sportowego i 2 par obuwia przeznaczonego do treningu na powietrzu i na sali gimnastycznej Stroju kąpielowego i obuwia na basen

Prosimy o zabranie ze sobą dostępnych wyników badań: zdjęcia RTG bądź CT (tomografia komputerowa), MRI (rezonans magnetyczny), badanie EKG

W hotelu dostępne są usługi pralnicze. Torba na brudną bieliznę̨ wraz z cennikiem znajduje się̨ w szafie. Żelazko i deska do prasowania również̇ znajdują̨ się̨ w każdym z pokoi hotelowych.

Tygodniowy pobyt 1 osoby w pokoju jednoosobowym – 4.500 zł Medical SPA 1 tydzień – 7 dni, 6 noclegów, obejmuje:

6 noclegów w pokoju jednosobowym

Pełne wyżywienie, zgodne z indywidualnie dopasowaną dietą
Konsultację lekarską, fizjoterapeutyczną, dietetyczną
Spersonalizowany program rehabilitacyjny

Dwutygodniowy pobyt Medical SPA dla 1 osoby w pokoju jednoosobowym – 9.000 zł, 2 tygodnie – 14 dni, 13 noclegów obejmuje:

13 noclegów w pokoju jednoosobowym
Pełne wyżywienie, zgodne z indywidualnie dopasowaną dietą
Konsultację lekarską, fizjoterapeutyczną, dietetyczną
Spersonalizowany program rehabilitacyjny

Cena dla osób towarzyszących:

1 tydzień – 7 dni, 6 noclegów, obejmuje: 6 noclegów w pokoju dwuosobowym Śniadania w formie bufetu x 6 3-daniowy obiad x 6 4-daniową kolację x 6

Cena pobytu – 3.000 PLN od osoby w pokoju dwuosobowym.

Oferta obowiązuje w przypadku osoby towarzyszącej pacjentowi korzystającemu z wyżej wymienionego pakietu. Osoba towarzysząca mieszka w pokoju razem z pacjentem.

Poznaj hotel Villa Park

Cudownie zlokalizowany, tuż przy parku, z szybkim i łatwym dojazdem.

Fantastyczne SPA

Basen solankowy, jacuzzi, sauna, łaźnia, sala fitness – tutaj w pełni się zrelaksujesz.

Własna tężnia

Unikalna, wewnętrzna tężnia solankowa – idealne miejsce na wyciszenie po zajęciach i zabiegach.

Park zdrojowy

Bezpośrednie wyjście do przepięknego Parku Zdrojowego w Ciechocinku z amfiteatrem.

Poznaj nasz zespół

Wojciech Cackowski

Trener Anatomy Trains

Więcej

Agnieszka Augustyniak

Dietetyk

Więcej

Artur Kujawski

Structural Bodyworker

Więcej

Piotr Ożóg

Structural Bodyworker

Więcej

Mamy świetne opinie

Kasia

Profesjonalna opieka w strefie spa oraz doskonali terapeuci manualni. A przede wszystkim wyjątkowa opieka Pani Agnieszki – dietetyka. Byl to wspanialy pobyt na turnusie detoksykacyjnym Pokoje bardzo czyste i estetyczne

Czarek

Obsługa, pokoje, śniadania, basen i SPA na wysokim poziomie. polecam. Bardzo dobre sauny, dwie parowe i sucha. na plus też minitężnia. Obiekt wart polecenia, zarówno do celów turystycznych – bliskie sąsiedztwo centrum jak i wypoczynkowych.

Podsumowując

Dlaczego nasz pakiet to prawdopodobnie najlepsza oferta na polskim rynku?

Masz dostęp do specjalistów

Na każde życzenie! Zawsze podczas pobytu możesz poprosić o konsultacje.

Traktujemy Cię indywidualnie

Godzina po godzinie – mamy dla Ciebie zajęcia, warsztaty, terapie i relaks. Wiesz za co płacisz!

Dbasz o zdrowie i wypoczywasz

Najlepszy hotel w najlepszym polskim Uzdrowisku. Piękna lokalizacja i strefa SPA.

Skontaktuj się z nami: 54 416 43 36

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz dokonać rezerwacji? Zadzwoń lub skorzystaj z formularza poniżej:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres Email (wymagany)

Numer telefonu

Wiadomość